Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siyah ve Béyazın Buluştuqu NokTa

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapMekanimiz ForuMm | | |  RéaLGéncLikfm.Tr.Cx

MTV VJ'i Müslüman oldu

YazarMesaj
||ŞaMaTa||
Admin
Admin
||ŞaMaTa||

Erkek
HobiLEr : Tiyatro
İsminiz : Şakir
MTV VJ'i Müslüman oldu Mutlu10
Takımım : MTV VJ'i Müslüman oldu Fb190710
MTV VJ'i Müslüman oldu Reputationposstv7
MTV VJ'i Müslüman oldu Left_bar_bleue50 / 10050 / 100MTV VJ'i Müslüman oldu Right_bar_bleue

3
Rep : 146

MTV VJ'i Müslüman oldu Empty
MesajKonu: MTV VJ'i Müslüman oldu   MTV VJ'i Müslüman oldu Icon_minitimeC.tesi Eyl. 15, 2012 8:23 am

Müzik kanali MTV'de sunuculuk yapan Kristiane Backer, nasıl müslüman olduğunu anlattı.

Dünyanın bir numaralı müzik kanalı MTV'nin, Alman asllı ünlü sunucusu Kristiane Backer, İslam'ı seçti. Backer, İslamiyet'ten nasıl etkilendiğini ve nasıl Müslüman oldugunu, yazdığı "MTV'den Mekke'ye" adlı kitapta anlattı.

Backer, Eylül ayında İngiltere'de İngilizce baskısı yayınlanan kitabında sunuculuk yıllarında geniş maddi imkanlara sahip olduğunu, dünyaca ünlü pop ve rock yıldızlarıyla programlar yaptığını anlatarak "Her türlü maddi imkana sahiptim, ünlüydüm, hayatımda para vardı, eğlence vardı, müzik vardı, dans vardı, gezmek vardı...Ama içimde... Derinliklerde hep büyük bir eksiklik hissediyordum...İşte o eksiği, o mutluluğu İslamiyet ile tanışınca buldum ve huzura kavuştum. Mutlu olmak için alkolün, uyuşturucunun şart olmadığını anladım" dedi.

İLK RÖPORTAJINI BİR TÜRK'LE YAPTI
Kitabından yola çıkarak aynı adı taşıyan yeni bir televizyon programı hazırlayan Backer, yeni yılda tüm dünya televizyonlarında yayınlanacak programı için ilk röportajını da Londra'da Rizeli turizmci ve "Vizesiz Avrupa Hareketi" adlı sivil toplum platformunun başkanı Mehmet Okumuş ile gerçekleştirdi.

MEVLANA'NIN SÖZLERİNİ HATIRLATTI
Londra'da gerçekleştirilen röportajda Mehmet Okumuş, İslamiyet'in temizlik, doğruluk, dürüstlük, kardeşlik, barış, saygı, sevgi, hoşgörü ve tolerans dini olduğunu tarihten örneklerle anlattı. Okumuş, bu yönüyle İslamiyet'in çok geniş medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yapmış olan Anadolu topraklarında yüzyıllar boyunca en güzel biçimde yaşanmakta olduğunu belirterek Mevlana'nın "Gel, ne olursan ol yine gel" sözlerini hatırlattı.

Okumuş, nüfusunun yüzde 99'u Müslüman olan, demokratik ve laik Türkiye'nin; siyasi ve ekonomik istikrarı ve genç nüfusuyla bölgesinde ve dünyada bir lider konumunda olduğunu belirterek "Bu yönüyle Türkiye, Ortadoğu'daki diğer Müslüman ülkelere ilham kaynağı olmustur" dedi.
http://www.manyakforum53.com

MTV VJ'i Müslüman oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cümlelerim Daha Bir Ben Oldu
» sagopa kajmer - bebeğim öldü..
» cinali meşur oldu beee